Однією з ключових умов сталого розвитку України є зміцнення її міжнародних позицій. І саме університети є одними з найпотужніших двигунів соціально-економічного розвитку держави, є одними з головних провідників України до спільноти провідних університетів світу. Діяльність Черкаського державного технологічного університету  спрямована на формування позитивного міжнародного іміджу університету, підтримку та розвиток зарубіжних зв’язків у освітньо-наукових, соціальних, культурних сферах. Важливою складовою є підтриманню дружніх партнерських відносин з вітчизняними та закордонними вузами. Діяльність групи міжнародних програм академічної мобільності, яка входить до складу управління міжнародного співробітництва, зорієнтована на реалізацією міжнародних програм навчання, стажування та практики за кордоном для студентів, аспірантів, викладачів та співробітників університету. Якщо Ви хочете детально познайомитись із партнерами нашого Університету, а також актуальні програми та гранти перейдіть за посиланнями наведеними нижче.

Студенти мають можливість взяти участь у великій кількості різноманітних програм академічної мобільності. Для пошуку відповідної програми можна скористатися сайтами посольств, стипендіальних фондів, служб академічних обмінів, освітніх організацій та ін. Можна, наприклад, скористатись такими програмами академічного обміну як Global UGRAD (США), Fulbright Graduate Student Program (США), «Mevlana» (Туреччина), Erasmus+ (ЄС) тощо.

Також можна знайти цікаві проекти на сайтах освітніх організацій і програм British Council UkraineФранцузького інституту в УкраїніІталійського інституту культури в КиєвіKyiv Educational Advising Centre та ін.

Відбір учасників програм академічної мобільності проводиться, як правило, за конкурсом з урахуванням результатів їх навчання чи професійної діяльності, наукових (творчих) здобутків, знання іноземної мови, додаткових вимог, передбачених договорами, угодами, контрактами, грантами, проектами тощо.

Критеріями конкурсного відбору можуть бути: успішне завершення першого курсу навчання на бакалавраті, високий рейтинг успішності студента (відсутність академічних заборгованостей впродовж останнього навчального року, високий середній бал успішності, наприклад, 80 і більше тощо), участь у науковій роботі (наявність наукових публікацій, тези конференцій, наукові статті тощо), перемога в освітніх, наукових конкурсах та олімпіадах, наявність рекомендаційних листів тощо.